Imladris 2014

Imladris 2014

Już w najbliższy weekend (3-5.10.2014) odbywa się w Krakowie Imladris – konwent pełen różnorodnych, związanych z serialami atrakcji. Ekipa Pulpozaur.pl przygotowała z tej okazji między innymi Doktorową prelekcję podejmującą ważny temat: „Czy Steven Moffat musi odejść?”, prelekcję o serialowych adaptacjach komiksów Marvela i DC oraz panel o „Hannibalu”. Naszych czempionów wystawiamy też w panelach dyskusyjnych o Harrym Potterze i o uniwersum Disney/Star Wars.

Pełen program konwentu możecie znaleźć TUTAJ

A poniżej opis naszych prelekcji, na które serdecznie zapraszamy:

Czy Steven Moffat musi odejść? (Przemek Zańko, Artur Nowrot)
Najstarszy serial science fiction świata wciąż zaskakuje. Pięćdziesiąta rocznica Doctora Who nie tylko podsumowała przeszłość, ale też wyznaczyła kierunki rozwoju na przyszłość – i to właśnie o niej będzie dyskutować redakcja bloga Pulpozaur.pl. Co oznacza dla serialu kontrowersyjne zakończenie wątku Wojny Czasu? Czy Doktor odnajdzie rodzinną planetę? Czy dwunaste wcielenie Władcy Czasu to krok w dobrym kierunku? Czy Steven Moffat musi odejść?

Marvel vs DC: zderzenie uniwersów (Artur Nowrot, Katla Bajka)
Kinowe ekranizacje komiksów Marvela oceniane są znacznie lepiej niż te od DC, jednak w przypadku rynku serialowego sytuacja wygląda inaczej. Tu walka o „rząd dusz” jeszcze się nie skończyła, a konkurenci idą łeb w łeb. Gotham nie ustępuje pola Agentom SHIELD i Agentce Carter a Arrow i Flash przyciągają wierną publiczność, zbierając sporo zasłużonych komplementów. Czy serial to medium idealne dla adaptacji komiksów? Czego możemy się spodziewać w najbliższych sezonach i dlaczego coraz chętniej śledzimy przygody superbohaterów – o tym opowie redakcja serialowego bloga Pulpozaur.pl

Hannibal (Przemek Zańko, Artur Nowrot, Ramzes)
Bryan Fuller, znany z produkcji takich jak Heroes i Pushing Daisies, wziął się za bary z ikoniczną postacią Hannibala Lectera – i stworzył dzieło niezwykłe. Wysmakowany audiowizualnie, niezwykle krwawy i mroczny serial już od dwóch sezonów przykuwa widzów do ekranów. Co przesądziło o sukcesie? Jak Hannibal ma się do słynnego Milczenia owiec? Co nas czeka w przyszłości? O tym wszystkim dyskutować będzie redakcja bloga Pulpozaur.pl.

 

Wielogłos

Kolektywny głos Pulpozaur.pl!

Latest posts by Wielogłos (see all)