Loża

The Powers That Be, czyli Redakcja

Joanna kucharska Joanna Kucharska
Człowiek-katarynka, z opinią na każdy temat. Urodzona w Krakowie, żyje przed ekranem. Uzależniona od kawy, musicali i złych żartów słownych. Czasami pisze, częściej przeklina migający kursor. Porzuciła hatewatchowanie na rzecz hope-watchingu, bo zdrowiej dla psychiki.
Zobacz listę tekstów tej autorki
pirjo Pirjo Lehtinen
Człowiek-inspiracja! Pir­jo uro­dzi­ła się w Hel­sin­kach, lecz o­bec­nie miesz­ka w Kra­ko­wie. W pew­nym sen­sie jest naj­słyn­niej­szą z zu­peł­nie nie­zna­nych au­to­rek. Jej a­wan­gar­do­we o­po­wia­da­nia prze­czy­tać moż­na na Krypnych Opowieściach, a o­prócz te­go w za­sa­dzie nie­wie­le o niej wia­do­mo. Mo­że tyl­ko ty­le, że spo­ro cza­su po­świę­ca na wni­kli­wą wi­wi­sek­cję o­glą­da­nych se­ria­li. Nie­któ­rzy twier­dzą, że jest sza­lo­na. Inni – że słodka.
Zobacz listę tekstów tej autorki
artur Marianna Rospond
Koneserka krakowskiego powietrza. Żyje przecząc ruchom wskazówek zegara – jest edytorką za dnia, w nocy zamienia się w entuzjastkę popkultury. Wie, co piszczy w fandomowej trawie i posiada pokaźną kolekcję kubków o tematyce okołofilmowej. Pisze do szuflady, wenę podtrzymując paliwem składającym się z herbaty i miłości do bohaterów fikcyjnych.
Zobacz listę tekstów tego autora
Za pulpozaura w logo dziękujemy znakomitej Karinie!

pulpozaur@gmail.com

Korekta

Anna Kłys
Marianna Rospond
Martyna Szczepaniak

Gościnnie wystąpili

(w kolejności pojawiania się na ekranie)
William Fine
Czyli Avada – z łaciny – „ten, co dobrze składa”. Chłopak nigdzie, chłopak znikąd. Nie ma serialu, o jakim nie słyszał, a jeszcze mniej jest takich, których nie widział. Od niedawna odkrywa świat amerykańskich superbohaterów i rapu. Lubi gotować i powinien być nauczycielem historii. Zawieszony między chęcią posiadania wiedzy a niechęcią do jej pozyskiwania.
Zobacz listę tekstów tego autora
Olga Cecylia
Homo scribens. Regularnie dokarmia swojego wewnętrznego pulpozaura – najczęściej przy sprzątaniu i prasowaniu. Jednak wyłuskawszy perełkę, rzuca wszystko i przysysa się do ekranu. Podobno nie ma poczucia humoru, co nie przeszkadza jej ósmy rok prowadzić całkiem zabawnego bloga.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Maciej „Repek” Reputakowski
Rednacz serwisu polter.pl. W wolnych chwilach serialożerca. Zaczęło się od Najlepszego Serialu Wszechczasów (czytaj: Przystanku Alaska) i powróciło ze zdwojoną siłą w epoce Losta. Gleek Breaking Mad.
Zobacz listę tekstów tego autora
Piotr „Ramzes” Mrowiec
Kiedyś marzył o byciu astronomem, dzisiaj już nie marzy, tylko jest filologiem. Humanista z wyboru, umysł ścisły w sercu. Zawsze z milionem pomysłów do napisania czegoś i zbyt rozwiniętym leniem, by faktycznie to zrobić. Na oglądaniu seriali spędza zdecydowanie zbyt dużo czasu, ale już nauczył się z tym żyć i przyznawać do tego. Ideałem dla niego byłyby podróże po świecie i opisywanie swoich doświadczeń.
Zobacz listę tekstów tego autora
Katon
W ucieczce przed realiami własnego zawodu zajmuje się muzyką, filozofią, religią, kulturą i popkulturą. Ma niezasłużoną opinię prowokatora. Nagrywa, bloguje, spamuje, zbliża się do trzydziestki.
Zobacz listę tekstów tego autora
Jerzy Łanuszewski
Ponownie student. Mimo ukończenia prestiżowego liceum z tradycjami, nie osiągnął sukcesu w życiu. Jeszcze. Może kiedyś mu się uda. Dąży do wielkości absorbując książki, komiksy i ruchome obrazki. A czasami (bardzo czasami) prowadzi bloga: dziwne-eony.blogspot.com.
Zobacz listę tekstów tego autora
Maciej Gaździcki
Miłośnik popkultury, szeroko pojętej fantastyki i historii. Uwielbia kreskówki, w których są lasery, miecze, roboty, kosmici, stróże prawa, agenci, wojownicy, imperatorzy, superbohaterowie i superzłoczyńcy. Co do seriali, to można powiedzieć, że lubi te z takimi samymi elementami, co w kreskówkach, ale tak naprawdę to jest skłonny sięgnąć po wszystko z dobrymi fabułą, aktorstwem i klimatem. No i regularnie wraca do polskiej klasyki.
Zobacz listę tekstów tego autora
Marek N
Żyje serialami, ogląda zamiast spać, je żeby dalej oglądać, kiedy zostanie mu trochę czasu – składa teksty, a od niedawna zawodowo programuje. Gdyby tyle nie prokrastynował, to na pewno zostałby naukowcem. Lubi mieć rację.
Zobacz listę tekstów tego autora
tattwa
Dziecko internetu i popkultury. Zanim dostała komputer, zdążyła przeczytać kilka mądrych książek, na które była wówczas stanowczo za młoda i nieodwracalnie spaczyło jej to system wartości. W wieku 10 lat postanowiła, że zostanie wybitną pisarką i dostanie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury – plan ten ciągle jest w fazie realizacji. Kiedy nie siedzi przed monitorem – śpi. Regularnie uprawia radosną megalomanię na tattwa.pl.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Teodor Mistgabelman
Jest prawnikiem, ale próbuje z tym żyć. Ma żonę, dziecko, rybki i teleskop.
Zobacz listę tekstów tego autora
Paweł „Matoos” Matusiak
Informatyk po trzydziestce, nałogowy gracz i entuzjasta seriali, w wolnych chwilach hobbystycznie oglądający „chińskie bajki”. Stanowczo za często stosuje konstrukcję „Also:”.
Zobacz listę tekstów tego autora
Andrzej Probulski
Filolog z wykształcenia, nadto – nieuleczalny fan Batmana, Gwiezdnych wojen i Sons of Anarchy. Obejrzał dwa razy wszystkie 8 sezonów 24 godzin i się tego nie wstydzi. Kolekcjoner sucharów i figurek w skali 15mm.
Zobacz listę tekstów tego autora
Paweł Słoń
Politolog z wykształcenia i powołania. Jako Współautor tworzy wraz z Karoliną Rybicką połowę duetu bloga DobryFilmZłyFilm. Publikował m.in. w „Znaku” i „Vice Polska”. Strefę komfortu opuszcza rysując komiksy, spisując wspomnienia z Malezji i bawiąc się w DJ-a.
Zobacz listę tekstów tego autora
Ruda
Ruda cholera. Fotografuje, rysuje, pisze i mówi językami.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Karolina Rybicka
Jako Rybka tworzy pół duetu odpowiedzialnego za bzdury na DobryFilmZlyFilm. Trochę tłumaczy, chociażby co to jest to dziwne coś, co właściwie studiuje. Uwielbia seriale BBC (zwłaszcza kostiumowe) i literaturę dziecięcą. Fascynują ją modernizacje klasyki literatury. Zajadle gra w Scrabble, lubi wracać do kochanych książek i filmów oraz bazgrać po sprzętach złotym pisakiem.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Anna Kowalcze-Pawlik
Tłumaczka, anglistka, zawodowo zajmuje się literaturą angielską oraz teorią i praktyką przekładu. W czasie wolnym pisze wnioski grantowe, a seriale ogląda wyłącznie w ramach uprawiania pracy akademickiej, bo przyświeca jej silne przekonanie, że w życiu należy robić to, co się naprawdę lubi.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Sebastian Dziadzio
Jak każdy przyszły inżynier, ma w środku wołającego o pomoc humanistę. Pisze, żeby go uciszyć. Lubi herbatę, książki i szermierkę. Udziela się czasem na polimaty.pl.
Zobacz listę tekstów tego autora
nelson
Lubi kawę i cudze koty. Coś z rzadka obejrzy, coś przeczyta, zazwyczaj coś studiuje, najczęściej w okolicach anglistyki. Dłubie się w tysiącu rzeczy, więc nie zna się na żadnej, ale chętnie wypowie się o każdej. Niezmordowany tropiciel śmiesznych obrazków z internetu, koneser memów i wielbicielka wszelkiej maści klasyków.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Nasturcja
Nie lubi nudy, więc zamiast odkurzać woli postudiować. Zakochana w butach i starych książkach. Kiedyś chciała zmieniać świat, dzisiaj zmienia co najwyżej swoje nastawienie. W seriale wciągnęła ją przyjaciółka. Pasję kontynuuje do dzisiaj z tą małą różnicą, że przyjaciółkę zastąpił mąż.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Michał Zabdyr-Jamróz
Fan Star TrekaStargate’aFireflyFalloutaStrażników i Battlestar Galactica. Kibic wyścigu kosmicznego. Lubuje się też w kinie noir oraz filmach i serialach historycznych. Sporadycznie oddaje się światu Warhammera 40K. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej miał już wielokrotnie okazję, by objaśniać poważne dylematy filozoficzno-polityczne przykładami z Doktora Who i Star Treka.
Zobacz listę tekstów tego autora
Maciej „Mr Yoda” Walasek
„Chłop z Mazur”, którego losy zagnały na południe. Człowiek, o którym powiedzieć można wiele, ale na pewno nie to, że jest nudny. Cierpi na wieczny brak czasu, chociaż sam nie wie, na co mu on ucieka. Czyta, ogląda, obserwuje, tłumaczy i dzieli się ze światem swoimi spostrzeżeniami – tym razem przez Pulpozaura.
Zobacz listę tekstów tego autora
Alicja „Hazel” Lipowska
Z zawodu inżynier, z zamiłowania grafik, oglądaniem seriali kompensuje dzieciństwo w domu bez telewizora. Kiedy dorośnie, chce zostać kotem.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Piotr Sterczewski
Fake geek guy. Mistrz zamieniania życia w akademię i na odwrót, w związku z czym pracuje nad doktoratem o grach. Pisuje o kulturze tu i ówdzie. Członek ekipy bloga o grach wideo Jawne Sny.
Zobacz listę tekstów tego autora
Jakub Bujko
Zdecydowanie woli, żeby nazywać go po prostu „Kuba”. Z wykształcenia i zamiłowania japonista, po godzinach pasjonat gier video i planszówek, seriali, światów fantasy i science-fiction. Chciałby za kilka lat pomieszkać za granicą, ale na razie klepie starą, dobrą „polską biedę”.
Zobacz listę tekstów tego autora
Karina Graj
Na co dzień klawiatury używa raczej do skrótów w Photoshopie niż do pisania tekstów. Lubi ładne rzeczy ze szczególnym uwzględnieniem ekranizacji powieści Jane Austen. Mnogość różnych działań próbuje usystematyzować na karinagraj.pl
Zobacz listę tekstów tej autorki
Agnieszka „Aeth” Jędrzejczyk
Geek. Gracz. Kobieta. Miesza science-fiction, fantasy i fantastykę z serialami, filmami i grami video, a do tego wiernie wielbi twórczość Jossa Whedona, Playstation i zombie. Ogląda niemal wszystkie seriale fantastyczne w ramówce (przeszłej, teraźniejszej i przyszłej) i już nawet nie pamięta, od jak dawna. Od ponad dwóch lat pisze za to z orbity na wiedzmanaorbicie.pl.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Joanna Milanowska
Magister studiów fandomowych, fanka produkcji wszelkich (szczególnie tych w odcinkach), rekreacyjna bibliofilka. W wolnym czasie śpi, je i/lub słucha muzyki.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Sofia
Radosna pani inżynier-prawie-magister. W wolnych chwilach śpiewa i zgłębia tajemnice Hangula i Korei Południowej. Współtwórczyni i (super)bohaterka komiksu Raczej Przestańcie Grać.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Cathia
Mól książkowy, zwierzę konwentowe, fangirl i Sheppardolożka. Wielbicielka czarnych charakterów, na czele z pewnym Królem Piekieł o brytyjskim akcencie. Kilka lat temu dosyć niespodziewanie zapadła na chorobę o nazwie Supernatural i modli się, by nigdy nie znaleziono na to leku. Aktywny członek fandomu od co najmniej 16 lat. W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem, robiąc kartki o fantastycznej tematyce, ostatnio zaczęła również pisać supernaturalowego bloga.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Mysza
Fangirl pełną gębą. Geek z przypadku. Nerdette z wyboru. Bezwstydnie dwujęzyczna. Uzależniona od seriali – regularnie ogląda ich ponad 70, a wciąż dochodzą nowe. Chora na słomiany zapał i krótki okres koncentracji, godny Golden Retrievera z ADHD. Leniwiec to jej sekretne zwierzę totemowe. Łatwo kochliwa fandomowo i aktorsko – najchętniej weszłaby w poliandryczny związek z połową mężczyzn (i kobiet) w Hollywood. Cierpi na zaawansowane „gustus eclecticus”, które pozwala jej pochłaniać całą popkulturę bez względu na jej domniemaną jakość. Swoje przemyślenia spisuje na blogu MyszaMovie.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Narvienn
Chaotic Good, Krukonka, anglistka i tłumacz z wykształcenia, przewodnik górski z zamiłowania. Interesuje się wszystkim od martwych języków po geologię, świetnie sprawia wrażenie, że zna się na wielu rzeczach, a w wolnych chwilach parodiuje ulubione obiekty swojego fanowstwa (np. Ksiądz Kto czy Drużyna K) i kaligrafuje. Od lat stara się wpaść na pseudonim, który umiałby wymówić ktokolwiek poza nią, na razie bez powodzenia.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Rusty Angel
Osoba prowadząca istniejący od roku 2011 bloga Fangirl’s Guide to the Galaxy. Rusty koncentruje się fanowskim (fangirlowym :P) podejściu do fantastyki (lecz nie tylko, nie lubi się ograniczać). Omawia filmy, seriale, książki, komiksy, musicale oraz przedstawienia teatralne. Jest fanką Doctora Who, In the Flesh, Teen Wolfa oraz MCU, czyta sporo SF. Uwielbia wielkie roboty. Oprócz recenzji pisuje też złośliwe teksty o Julie Taymor.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Zwierz Popkulturalny
Znawczyni i miłośniczka popkultury. Zwierz bloguje w trzeciej osobie, hoduje świnki morskie i kiedy może – podróżuje.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Joanna Puchalska
Pracuje w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się sztukami walki, jeździectwem, kulturą Japonii i Wikingami.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Rozkminy Hadyny
Hadynianka. Anglistka, brytofilka, tłumacz, doktorantka, geek. Rozkminia książki i inne takie takie na rozkminyhadyny.blogspot.com. Oprócz studiów zajmuje się etatowym wcielaniem się we wredną panią z kadr. Nie może wstać, bo kot na niej leży. Próbuje ogarnąć życie.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Piotr Górski
Krakowianin, Nowohucianin. Urodził się i na tym właściwie kończą się dramatyczne momenty jego biografii. Dużo czyta. Ma eklektyczne gusta. Puścili mu opowiadanie w Nowej Fantastyce.
Zobacz listę tekstów tego autora
Michał „Misiael” Ochnik
Publicysta, bloger, okazjonalnie pisarz i autor scenariuszy komiksowych. Szerszej publiczności znany głównie jako autor bloga Mistycyzm Popkulturowy i współtwórca webcomicsu Powrót Pana Kleksa. Od wielu lat współpracuje z blogami, portalami, zinami i czasopismami zajmującymi się szeroko rozumianą fantastyką.
Zobacz listę tekstów tego autora
Halucynac-ja
Uwielbia zaprzeczać rzeczywistości. Nie umie siedzieć w miejscu, najpierw nauczyła się tańczyć, dopiero później zaczęła chodzić. Dzielnie śledzi Doctora Who, The Vampire Diaries, Sleepy Hollow i American Horror Story. Zdecydowanie czekoladowy potwór.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Marta „Oceansoul” Najman
Wieloletnia fanka kultury w różnorakich jej odmianach, zafascynowana na równi steampunkiem, new weird i science fiction, jak i XIX-wieczną literaturą angielską czy powieściami historycznymi. Nałogowo czyta, ogląda filmy i seriale, a jak wystarczy czasu, to sięga po gry komputerowe i komiksy. Mniej lub bardziej regularnie bloguje na Oceansoul’s Blog.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Calineczka
Mroczne alter ego pewnej uroczej i łagodnej owieczki. Leniwa, wybiórcza, choć kiedy już pokocha – to na zabój. Rzadko się udziela, gdyż – jak lubi twierdzić – jest osobą niezwykle zajętą i ma mało czasu.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Ecthelion
Miłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie). Kadet w Akademii Władców Czasu. Młody padawan i konwentowicz. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.
Zobacz listę tekstów tego autora
Michał Rakowicz
Michał „Jerry” Rakowicz – miłośnik horroru, kryminału i fantastyki w niemal każdej postaci, nieustannie walczący z pokusą dokupienia kolejnej książki, komiksu czy filmu do systematycznie puchnącej kolekcji. Na co dzień pisze na swoim blogu Jerry’s Tales, udziela się w licznych projektach podcastowych i jest redaktorem serwisu Carpe Noctem.
Zobacz listę tekstów tego autora
Aleksandra Klęczar
Od bardzo dawna czytuje, ogląda i słucha mnóstwa rzeczy, w większości związanych z popkulturą. Czasami o nich pisuje na blogu ninedin.blox.pl, a od jakiegoś czasu – również uczy o nich na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Zobacz listę tekstów tego autora
Maria Koptyjka
Jest absolwentką politologii i studentką filologii rosyjskiej na UJ. Interesuje się rosyjskim społeczeństwem i kulturą. Była na stypendium w Instytucie A.S. Puszkina w Moskwie.
Zobacz listę tekstów tego autora
Agnieszka „Drakaina” Fulińska
W fandomie siedzi od zawsze, wykształcenie ma humanistycznie wszechstronne, zawodowo zajmuje się wizerunkiem władzy w różnych epokach, obecnie głównie w XIX wieku, a także legendą napoleońską w sztuce i literaturze. Podróżuje po Europie śladami historii starożytnej i dziewiętnastowiecznej, dla chleba tłumaczy fantastykę i poezję, a w rzadkich wolnych chwilach bardzo nieregularnie tworzy kilka blogów, w tym jeden poświęcony XIX wiekowi (Napoleonica).
Zobacz listę tekstów tego autora
Ania Stachowiak
Pochodzi z Bydgoszczy, o którą kiedyś zahaczył Napoleon, co od razu ukształtowało jej historyczne – i serialowe – zainteresowania. Studiuje produkcję filmową i telewizyjną, więc poza tym co na ekranie, zwraca uwagę na newsy z planu i zakulisowe machinacje.
Zobacz listę tekstów tego autora
Ginny N.
Istota żywiąca się absurdem, fantastyką, serialami i muzyką alternatywną. Uwielbia książki w każdej postaci. Korektorzy z zamiłowaniem, choć przecinki czasem odmawiają jej współpracy. Pisze m.in. dla Gallifrey.pl i na blogu ziemniak i Dinozarły.
Zobacz listę tekstów tego autora
Magdalena „Lierre” Stonawska
Potwór spod łóżka i Władczyni Czasu z Gallifrey(.pl) stacjonująca obecnie na Ziemi, gdzie w spowitym smogiem Krakowie przygląda się z fascynacją ludziom, kosmitom i smokom. Acafanka i kulturoznawczyni specjalizującą się w kreatywnej prokrastynacji. Marzy o wyprawie w TARDIS do starożytnego Egiptu, by sprawdzić, jakim zwierzątkiem naprawdę był Set i czy Echnaton był kosmitą.
Zobacz listę tekstów tego autora
Martyna Szczepaniak
Anglistka sercem i duszą, w wolnych chwilach głównie chodzi, czyta i za dużo myśli, a zawodowo też czyta i do tego tłumaczy oraz poprawia innych. Ma słabość do filmów i seriali, w których przystojni brytyjscy aktorzy ubierają kostiumy z epoki i mówią szalonymi akcentami.
Zobacz listę tekstów tego autora
Riennahera
Elfia korespondentka z Londynu. Żona Thranduila, wielbicielka dinozaurów, vintage kucyków Pony i męskich łydek w kostiumach z epoki. Z wykształcenia historyk i filmoznawca, z zawodu Joe MacMillan. Bloguje na riennahera.com.
Zobacz listę tekstów tego autora
Paweł Majka
lubi popkulturę a zwłaszcza jej część fantastyczną, polskie seriale oglądał zaś w czasach, gdy innych prawie w telewizji nie nadawali. Ale za to były wtedy wybitne. Pisze na Szuler losu.
Zobacz listę tekstów tego autora
Maciek Smółka
Zwykle słucha muzyki. Kiedy nie słucha, to o niej czyta, opowiada, pisze naukowo i nienaukowo, czasami także ją komponuje. Doktorant, kulturoznawca i amerykanista, nieustannie propagujący ideę popular music studies. W wolnych chwilach ogląda filmy, seriale, czyta komiksy i tworzy playlisty. Najbardziej upodobał sobie Twin Peaks, Lost, Mad Men i The Walking Dead.
Zobacz listę tekstów tego autora
Mateusz Michałek
Pracoholik, który wiecznie grzebie coś przy portalu Gildia.pl. Koordynator Gildii Filmu. Wychował się na starych filmach z Brucem Willisem, Arnoldem Schwarzenegger i Sylvestrem Stallonem, jednak pokochał dopiero Gwiezdne Wojny i Doktora Who. Wolny czas najchętniej spędza w kinie lub w domu, pochłaniając kolejne seriale. Jego marzeniem jest epizodyczny występ w The Walking Dead (oczywiście jako zombie).
Zobacz listę tekstów tego autora
Ororcia
Z wykształcenia filolożka i literaturoznawczyni, z powołania szpieg z krainy SJW. Weekendami z pasją oddaje się maratonowaniu seriali, pochłanianiu książek i obserwowaniu poczynań swoich ulubionych fandomów. Kolekcjonuje lisie gadżety, sukulenty i zdjęcia chmur na instagramie.
Zobacz listę tekstów tego autora
Agnieszka Urbańczyk
Z wykształcenia literaturoznawca, obecnie doktorantka na kulturoznawstwie. Zajmuje się politycznością SF i fan studies. Od kiedy podłączono jej Neostradę, zawsze była fanką czegoś, a angielskiego nauczyła się na FanFiction.Net. Star Trek jest miłością jej życia, inne zainteresowania przychodzą rotacyjnie i niepokojąco wiele z nich wiąże się z serialami animowanymi.
Zobacz listę tekstów tego autora

Honorable mention, czyli Zasłużeni

Aldonna Pikul
Człowiek-organizacja, technokracja i spełnianie życzeń! Chy­ba wy­na­la­zła spo­sób na na­gię­cie cza­so­prze­strze­ni i jej do­ba na pew­no nie ma 24 go­dzin. Po­za pra­cą i stu­dia­mi ba­wi się w pi­sa­nie tek­stów w in­ter­ne­tach, mar­nu­je mło­dość czy­ta­jąc fej­sa i rssa, ga­pi się w mo­ni­tor częś­ciej niż za o­kno. Z du­cha re­da­ktor­ka i tłumaczka, ży­cio­wo czło­wiek od wszy­stkie­go, niespełniony programista, nie znaj­du­je więk­sze­go szczę­ścia niż z pa­rą dru­tów w rę­kach, mot­kiem weł­ny i do­brą dra­mą w tle.
Zobacz listę tekstów tej autorki
Przemek Zańko
Czło­wiek! Ży­je w wie­lu miej­scach, z cze­go Tu i Te­raz sto­sun­ko­wo naj­rza­dziej. Pi­sze, że­by mu gło­wa nie pęk­ła, co przy jej o­bec­nych roz­mia­rach wy­da­je się cał­kiem moż­li­we. We wszy­stkich świa­tach rów­no­leg­łych jest fi­zy­kiem, w tym – nie wie­dzieć cze­mu – po­lo­ni­stą. Je­go hob­by to pi­sa­nie wstę­pów do BN-ek do włas­nych, jesz­cze nie­na­pi­sa­nych po­wieś­ci, a cza­sem pu­bli­ko­wa­nie o­po­wia­dań. Fan GTA i Su­per­ma­na. Król hip­ster­ów. Fu­tu­ro­nau­ta.
Zobacz listę tekstów tego autora
Artur Nowrot
U­ro­dzony na Gór­nym Śląs­ku, obecnie miesz­ka w Kra­ko­wie i marzy o czystym powietrzu. Chło­nie książ­ki, ko­mik­sy i se­ria­le, a wra­że­nia­mi dzie­li się, gdzie tylko może (zazwyczaj donosi o nowych tekstach na blogu Wysznupane). Re­da­gu­je i tłu­ma­czy. Jed­no ży­cie mu nie wys­tar­cza, więc naj­chęt­niej wy­myś­la his­to­rie.
Zobacz listę tekstów tego autora